Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | bok@tapetujemy.pl

Kategorie

Cole & Son Historic Royal Palaces

Kolekcja Historic Royal Palaces - tapety Cole&Son

Liwerant Cole & Son cementują swoją długoletnią relację z Pałacem Królewskim wprowadzając na rynek tę majestatyczną kolekcję tapet dostępnych od 22 września 2013r.

Współpraca między Cole & Son a Pałacem Królewskim oferuje styl i nowoczesność pięciu wielkich rezydencji królewskich. Zawierając czternaście nowych wzorów zainspirowanych pałacem Hampton Court, Londyńską Tower, Banqueting House, pałacem Kensington oraz pałacem Kew, kolekcja Historic Royal Palaces prezentuje wspaniały zbiór zręcznie skoordynowanych tapet, które zostały zaprojektowane z myślą o bardziej dekoracyjnym zastosowaniu tapet.

Ten zbiór tapet i fryzów czerpie inspiracji z architektury, ogrodów i wewnętrznych detali, które można odnaleźć w tych pięciu pałacach. Motyw róż z Tudoru Henryka VIII, sztucznie ukształtowana roślinność ze słynnego labiryntu Hampton Court, egzotyczne rośliny z królewskiej kolekcji roślin króla Williama i królowej Marii, boazeria z pałacu Hampton Court czy zawiła konstrukcja drzwi z Banqueting House. Ta seria tapet ku czci przeszłości obejmuje również teraźniejszość.
Dyrektor kreatywny, Shauna Dennison, wypowiada się o nowej kolekcji tymi słowami: „To był zaszczyt mieć dostęp do pięciu najważniejszych zabytków w Wielkiej Brytanii. Byliśmy bardzo chętni do objęcia i promowania bogatego dziedzictwa architektury i dekoracji, które prezentują te pałace, a jednocześnie pozostaliśmy wierni filozofii Cole & Son, tworząc tapety odpowiednie dla dzisiejszych domów. Uważam, że kolekcja Historic Royal Palaces łączy w sobie zabytkowe i nowoczesne podejście do projektowania razem ze świeżą i użytkową paletą kolorów, tworząc serię tapet, które hołdują swoim majestatycznym oryginałom”.