Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Tapety imitujące beton

Najbardziej klasyczną i elegancką dekoracją ścienną jest tapeta imitująca beton. Nie od dziś wiadomo, że ten reprezentacyjny kamień jest genialnym pomysłem na wyrafinowaną aranżację oraz posiada dar wprowadzania do pomieszczenia szyku i gracji. Niezwykłość tapety betonu zaskakuje wieloma odcieniami, kolorami, a nawet intensywnością wzoru, który można dopasować do wnętrza względem pożądania. Co ciekawe, tapeta o tej strukturze idealnie odwzorowuje naturalny kamień, niczym nie odbiegając od oryginału. Chropowata, nierówna powierzchnia, matowe wykończenie czy faktura nadają projektowi dużo realizmu. Tapety imitujące beton są przede wszystkim modne, nowoczesne i chętnie wybierane w celu zdobienia najbardziej eleganckich ścian. Wybierając je, z pewnością wniesiesz do pomieszczenia dużo nowości oraz odmienisz wnętrze w ciekawy sposób. Będą interesującym elementem do tworzenia zniewalających aranżacji oraz obudzą w Tobie dekoracyjnego króla! Doskonale sprawdzą się jako tło dla mebli, telewizora lub interesującego obrazu.

Tapeta jak beton - jak zaaranżować we wnętrzu?

Ze względu na ciekawą teksturę tapety ala beton, możesz dać się ponieść wyobraźni i stworzyć zniewalające aranżacje, które zachwycą każdego. Projekt doskonale będzie współgrał z nowoczesnym wnętrzem, w którym może zdobić akcentową ścianę. Z uwagi na jednolitą barwę może również stanowić dekorację wszystkich ścian, nie zaburzając przy tym spójności wnętrza. Styl industrialny będzie kolejną propozycją, w której tapeta beton znajdzie zastosowanie i tak jak u poprzednika, może być ozdobą każdej ze ścian lub stanowić efektowne tło dla łóżka, lustra, obrazu czy telewizora. Montaż tapety imitującej beton będzie również intrygującym dodatkiem w stylu minimalistycznym, który dzięki swojej niezwykłej prostocie i skromności, chętnie otuli wnętrze, znajdując zastosowanie nawet na wszystkich ścianach, nie zaburzając przy tym minimalistycznego charakteru wnętrza. 

Jak wykorzystać tapetę imitującą beton?

Tapeta o strukturze betonu swoje zastosowanie znajdzie nawet w najmniejszych pomieszczeniach, dumnie zdobiąc ściany. Jej uniwersalna struktura pozwala na eksperymentowanie z motywami i ciekawe zmiany w pomieszczeniach. Ze względu na szeroki wybór tekstur - począwszy od gładkich projektów, skończywszy na bardziej odważnych, nieregularnych motywach, można w efektowny sposób wykorzystać jej niesamowity sposób bycia i zaaranżować pomieszczenie tak, aby zrobiło ogromne wrażenie. Kamień przypominający surowy materiał to doskonały pomysł na salon, kuchnię czy łazienkę (w strefie suchej), gdyż stanowiąc tło dla lustra, szafek czy kanapy, wkomponuje się w charakter pomieszczenia i będzie z klasą zdobić wnętrze. Jasna tapeta o strukturze betonu niezwykle współgra z ciemnymi meblami, natomiast ciemniejsze odcienie lepiej odnajdują się w towarzystwie jasnego wyposażenia. 

Do jakiego pomieszczenia tapeta beton?

Myśląc o betonie, pierwsze co przychodzi do głowy to surowy stan wykończenia. Nic bardziej mylnego! Tapeta ścienna jak beton znajduje coraz więcej zwolenników, bo potrafi nadać tak niesamowicie eleganckiego charakteru wnętrzu, że nie wszyscy chcą w to uwierzyć, dopóki nie zobaczą tego efektu na własne oczy. Duże pomieszczenia w towarzystwie akcentującej ściany pokrytej tapetą imitującą beton, która stanowi tło dla telewizora, robi ogromne wrażenie. A zamontowana w gabinecie na wszystkich ścianach? Też niczego sobie. Nieduże wnętrze lub podłużne, wąskie pomieszczenie też doskonale sprawdzi się w połączeniu z tym wyjątkowym motywem tapety, a dodatkowo wprowadzona nutka tajemniczości, doda ekscytacji i zaczaruje wnętrze.

Tapeta beton - przykładowe aranżacje

Zamontowana w holu wprowadzi do pomieszczenia tajemnicę, wyczuwalną już od samego progu mieszkania. Natomiast zaaranżowana nią łazienka z jasnymi lub ciemnymi meblami nada całości gracji. Pomyśl teraz o drewnianej podłodze w towarzystwie tapety betonu, czyż to nie jest piękne? A kuchnia z białymi meblami otoczona tym zjawiskowym projektem? Przecież to miód dla oczu! A może by tak dodać akcent natury i tuż obok postawić okazałego, zielonego kwiatka? Czy to nie wpłynie pozytywnie na charakter wnętrza? Oczywiście, że tak, a dodatkowo w ciekawy sposób rozpromieni je i wprowadzi radość, bo w końcu natura to szczęście. Aby aranżacja z tapetą a`la beton była zjawiskowa, musisz koniecznie dobrać odpowiedni odcień tego kamienia, biorąc pod uwagę między innymi jasność wnętrza. Ciemny beton w towarzystwie pomieszczenia, do którego wpada mało światła, zakończy się przygaszonym, smutnym wnętrzem, ale gdy wybierzesz jego jasną barwę, rozpromieni Twoje cztery ściany i zrobi wrażenie.

Tapeta o strukturze betonu - alternatywa dla tynku dekoracyjnego

Tapeta o strukturze betonu w porównaniu z tynkiem dekoracyjnym zwycięża tym, że jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wszelkie plamy powstałe na tapecie ściennej (w zależności od nośnika) mogą zostać usunięte przy pomocy nasączonej ściereczki. Tapeta imitująca beton jest również dużo przyjemniejsza w dotyku i o wiele łatwiejsza w montażu - możesz ją zamontować samodzielnie. Dodatkowo zaskakuje swą trwałością, bogactwem wzorniczym oraz ceną, która jest dużo atrakcyjniejsza w przypadku tapety o strukturze betonu niż tynku dekoracyjnego.

⌚ Wybierz gorące wzory! Z dostawą w 24h! ⌚

[54783, 24848, 26485, 19521, 5287, 24850, 24830, 24829]