Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | biuro@arcydom.pl

Tkaniny Cole & Son

Tapety Cole&Son

 

Marka tapet Cole & Son założona została w roku 1875 przez Johna Perry'ego. Firma jako pierwsza stworzyła maszyny, które umożliwiły ponowne wprowadzenie procesu flokowania tapet, pierwotnie wymyślonego w Holandii w roku 1680. Archiwum tapet Cole & Son zawiera wzory produkowane przez JC Crace & Son, które dostarczane były do wielu rezydencji, pałaców, zamków i teatrów zarówno w Wielkiej Brytanii jak i za granicą, w tym wzorów tapet z AW Pugina do Pałacu Westminster.Dziś tapety Cole and Son składają się z około 1800 wzorów, 350 wzorów sitodruku i ogromnej ilości oryginalnych rysunków i tapet, reprezentujących wszystkie style z 18, 19 i początku 20 wieku.Wspaniałe archiwum firmy jest źródłem nowych inspiracji w fabryce. Projekty tapet są starannie wybrane, dostosowane przez naszych projektantów i drukowane przez rzemieślników produkcji tapet.

 

 

W mafukaturze Tapet Cole & Son w Haringey w północnym Londynie tapety powstają tu tak samo jak 200 lat temu. Mistrz przychyla się do rożłożonego na stole materiału i przykłada wielki stempel, dokonując odbicia wzoru, następnie powtarza to raz jeszcze. W momencie gdy skończy rolkę tapety, przypina ją klamrami do sznurka. Materiał po wyschnięciu znowu trafia na stół, trzeba rzystemplować kolejny kolor. Za wyjątkiem Cole and Son, dzisiaj nikt już tak tapet nie robi.

 

Wzornictwo tapet Cole & Son sprawia, że wnętrze staje się niesztampowe, jedyne w swoim rodzaju. Wystarczy spojrzeć na pomysłowe wzory Fornasetti czy też geometrię, która dominuje w kilku kolekcjach. Do najpopularniejszego wzoru brytyjskiego producenta zalicza się z pewnością Tapeta Cole and Son Woods z charakterystycznym motywem brzózek. W skrócie – Tapety Cole & Son są synonimem piękna dla każdego wnętrza, niczym torebka Louis Vuitton na ramieniu prawdziwej damy.