Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Opcje przeglądania

Tapety Cole&Son

tapety Cole and Son

Marka Cole & Son jest angielską firmą produkującą tapety, która posiada niezwykle barwną historię. Firma założona w 1875 roku przez Johna Perry’ego, syna kupca z Cambridgeshire, początkowo produkowała maszyny, które umożliwiły ponowne wprowadzenie procesu flokowania tapet. Dziś tapety Cole and Son składają się z około 2 tys. wzorów, reprezentujących wszystkie style z XVIII, XIX i XX wieku. Wśród nich odnaleźć można wiele kultowych wzorów, takich jak tapeta w brzózki Woods, czy tapeta w ryby - Acquario. Marka znana jest z niezwykle oryginalnych i ekskluzywnych rozwiązań, często inspirowanych naturą i historią. 

Historia firmy Cole & Son

Z początku firma zajęła się produkcją maszyn, które pozwoliły na ponowne wprowadzenie procesu powlekania tapet i ożywiły proces flokowania (wynaleziony w Holandii w 1680 roku), który imitował krojony aksamit. Przez cały XIX wiek Cole&Son drukował dla największych znanych firm tamtych czasów, a w  1941 roku firmę wykupił A P Cole, właściciel firmy Cole & Son (Wallpapers) Ltd, z salonami i biurami przy Mortimer Street w centrum Londynie. 

Wzory tapet Cole and Son

Archiwum tapet Cole&Son zawiera kultowe wzory produkowane przez JC Crace & Son, które dostarczane były do wielu rezydencji, pałaców, zamków i teatrów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. W tym również wzory tapet Cole&Son zdobiły ściany Pałacu Westminster, Pałacu Buckingham czy Białego Domu. Wspaniałe archiwum firmy jest źródłem nowych inspiracji w fabryce, w której powstają wzory łączące nowoczesność z tradycją. Kolekcje tapet przedstawiają najpiękniejsze inspiracje naturą i historią, a ich wspaniała jakość sprawia, że połączenie to będzie idealną dekoracją wnętrza przez długie lata. Warto również wspomnieć, że w manufakturze tapet Cole and Son, produkty powstają dokładnie tak samo, jak 200 lat temu. Mistrz przykłada do rozłożonego na stole materiału wielki stempel i dokonuje odbicia wzoru. W momencie, gdy skończy on jedną rolkę tapety, przypina ją klamrami do sznurka. Materiał po wyschnięciu ponownie trafia na stół, gdzie zostaje przystemplowany kolejny kolor. To wyjątkowy sposób produkcji tapet - za wyjątkiem Cole and Son, żadna firma produkująca tapety tak nie robi.

Luksusowe tapety Cole & Son - przykłady aranżacji 

Tradycja firmy, proces produkcji i niezwykła jakość tapet udowadniają, że Cole&Son tworzy naprawdę luksusowe produkty, które każdy pragnie wprowadzić do swojego wnętrza. Firma wciąż się rozwija, tw