Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Tapety Ferm LIVING

Tapety ciągle są obiektem podlegającym bieżącym modom i trendom. Dlatego właśnie w Ferm Living przy projektowaniu tapet, uwzględniane są obecnie dominujące kolory i style projektowania, co można bezpośrednio dostrzec w pracach z ostatnich 10 lat.


Producent kontynuuje pewną tradycję firmy, gdyż historia tapet Ferm Living zaczęła się od tapet. Dziesięć lat temu Trine Andersen, założycielka i główna projektantka firmy, chciała znaleźć tapety do własnego domu. Nie mogła jednak wyszukać nic odpowiedniego, więc stworzyła je sama. Jak jednak wiemy nie da się wszystkiego zrobić samemu, stworzenie tapety wymaga projektu, kunsztu i zdolności rzemieślniczych.


Jak rzeczywiście wyglądają tapety Ferm Living? Jeśli interesujesz się stykiem sztuki i produkcji, będzie dla ciebie fascynującym obserwowanie procesu powstawania tapet. Na początku farby mieszane są ręcznie, aby uzyskać właściwy kolor. Następnie duże metalowe rolki pokryte wyrytymi wzorami, odciskają je na papierze tworząc powtarzające się wzory. Ręczne mieszanie farb jest bardzo ważną częścią procesu produkcji, gdyż zapewnia to unikalność każdego koloru. Oznacza to, że każda partia tapet różni się nieznacznie od kolejnej, nawet jeśli użyty został ten sam wzór. Z tego powodu rekomendujemy, jeśli chcesz użyć tego samego wzoru w całym mieszkaniu, abyś zamówił tapety z tej samej serii, aby miały ten sam odcień.
Produkcja tapet jest oczywiście procesem przemysłowym, ale jednocześnie jest w tym coś urokliwie staroświeckiego. Ręczne mieszanie farb dodaje temu procesowi pewnej szlachetności, czego często brakuje masowo wytwarzanym produktom. Oczywiście, że duża część procesu jest zmechanizowana, ale ma to związek ze skalą – jak duże są pasy papieru – a nie z poszczególnymi, koniecznymi czynnościami.


W tapetach Ferm Living najważniejszą sprawą jest jakość produkcji, jakość pracy. Cały proces odbywa się w Szwecji, gdzie są bardzo długie tradycje w tego typu produkcji. Każda rolka wytwarzana jest dokładnie i profesjonalnie – tak jak oczekują tego nasi klienci.
Tapety Ferm Living typu WallSmart są wykonane z innowacyjnej włókniny, dzięki czemu kładzie się je znacznie szybciej i prościej od tradycyjnych tapet. Możesz, oczywiście zlecić to profesjonalistom, ale dzięki naszej instrukcji krok po kroku i już przygotowanemu klejowi, wszystko co musisz zrobić to prosto przykleić je i już możesz obserwować przemianę swoich ścian!
Sama nazwa tapety może przywoływać na myśl piękne ptaki lub kolorowe kwiaty, tapety Ferm Living zawierają głównie tradycyjne nordyckie projekty, proste, minimalistyczne z neutralną lub czarnobiałą paletą kolorów. Nadaje to wnętrzom nowoczesny, estetyczny wygląd.


Na 10 rocznicę swojego istnienia Ferm Living przygotowała specjalną edycję tapet, nazwaną ‘Confetti”. Wniesie ona pewną dozę kolorów i blasku do każdego pomieszczenia, napełniając twój dom atmosferą świętowania. Mamy nadzieję, że ci którzy mają ją w swoim domu, za każdym razem gdy wchodzą do pomieszczenia z naszą tapetą, otrzymują dużą dawkę pozytywnej energii.

⌚ Wybierz gorące wzory! Z dostawą w 24h! ⌚

[24836, 29284, 29290, 29281, 29277, 31943, 36084, 19521, 24829, 6499]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium