Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Afrykańskie motywy na ścianie - najnowsza kolekcja tapet Inkiostro Bianco Art-Ai

Afrykańskie motywy na ścianie - najnowsza kolekcja tapet Inkiostro Bianco Art-Ai

Włoska marka Inkiostro Bianco stworzyła kolekcję inspirowaną projektem Giuliano Ravazziniego i jego niezliczonymi podróżami na kontynent afrykański. Tapety są reprodukcjami dzieł stworzonych przez Giuliano. Unikalne dzieła z elementami rękodzieła zostały tu połączone z obróbką pozornie prostego materiału, jakim jest papier. Wszystko to utrzymane w afrykańskim klimacie, który wprowadzi niesamowitą atmosferę do każdego pomieszczenia i stworzy unikalną przestrzeń. 

Najnowsza kolekcja Inkiostro Bianco Art-ai

Murale Inkiostro Bianco Art-Ai: więź między Włochami i Afryką

Nazwa Art-Ai została stworzona z chęci znalezienia punktu zjednoczenia między dwoma kontynentami. Ta więź ma przywrócić starożytne techniki zdobnicze, przekazywane z biegiem czasu zgodnie z regułami plemion afrykańskich. Podstawową ideą prac Art-Ai, na której opierają się wszystkie inspiracje artystyczne kolekcji murali, jest nadanie nowego życia i współczesnego wyglądu tym dekoracjom. Dzięki temu afrykańskie motywy zostały połączone z nowoczesnym smakiem europejskiego wystroju wnętrz. 

Spotkanie dwóch głęboko odmiennych kultur zrodziło niesamowite projekty artystyczne. Każda z tapet jest jak zagadka, która pobudza wyobraźnię do odkrywania historii ukrytej za kształtami i znakami. Kolekcja Inkiostro Bianco Art-Ai została również zainspirowana techniką wykonawczą polegającą na przekształcaniu odpadów, papieru, roślin i kolorów w harmonijne kompozycje dekoracyjne, a także przedmioty codziennego użytku.

[product id="53002, 53004, 53007"]

Starożytne techniki w najnowszej kolekcji Inkiostro Bianco Art-Ai

Zróżnicowanie kulturowe pomogło stworzyć wysoce sugestywne obrazy, które spełniają estetyczne wymagania współczesnego świata. Prace, które zostały inspiracją do stworzenia kolekcji murali Inkiostro Bianco Art-Ai łączą w sobie starożytne techniki, formy i kolory. Wspólnym wątkiem w kolekcji jest mieszanka kultur, które mimo swojej różnorodności zachowują jednolitą estetykę. Dzięki ręcznej obróbce materiału, dzieła Giuliano Ravazziniego odznaczają się niezwykle wysokim poziomem wykonania. Cała produkcja odbywa się bez narzędzi, z których zwykle korzysta artysta. 

Kiedy tworzę swoje prace, próbując odtworzyć to, co widziałem w Afryce, zdaję sobie sprawę, że najpiękniejsze są te, w których naprawiam łzy. Jeśli pozwolę sobie na bardziej umysłową, konceptualną konstrukcję, ta świeżość zostanie utracona. To bardzo subtelna równowaga, ale to właśnie ten blask dał początek projektowi ”- Giuliano Ravazzini

Tapety z motywem afrykańskim - kolekcja tapet Inkiostro Bianco Art-Ai

Murale Inkiostro Bianco Art-Ai 

Zespół projektowy Inkiostro Bianco zafascynował się prostotą kreacji Giuliana Ravazziniego, poczuciem ręcznie wykonanej prostoty i połączenia jej z afrykańskim, plemiennym smakiem. Afrykańskie echo przenosi umysł w kierunku odległych krajów otoczonych wieloma kolorami i kształtami. 

Kolekcja murali Art-Ai została stworzona przy zastosowaniu technologii, która pozwoliła na odwzorowanie wyglądu prac stworzonych przez artystę. Dzięki temu został zatrzymany wygląd powierzchniowej chropowatości czy kolory wytwarzane przez naturalne materiały. Wybór tapety Inkiostro Bianco Art-Ai będzie niemal jak wizyta w Afryce!

[product id="53000, 53001, 53003, 53005, 53006, 53008"]

Zobacz całą kolekcję murali Inkiostro Bianco ART-AI >>

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium