Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Klasyczne wzory Skandynawii - najnowsza kolekcja Boras Tapeter Scandinavian Designers III

Klasyczne wzory Skandynawii - najnowsza kolekcja Boras Tapeter Scandinavian Designers III

Boras Tapeter - ulubieniec wszystkich miłośników współczesnej, skandynawskiej stylistyki we wnętrzach, przedstawia trzecią odsłonę tapet inspirowanych najznakomitszymi projektantami naszych czasów. To hołd dla wybitnych skandynawskich projektantów w najpiękniejszym wydaniu! Tapety Boras Tapeter Scandinavian Designers III odwzorowują ich prace w zabawny, klasyczny ale i pełen kolorów sposób. To nowoczesna mieszanka ponadczasowych wzorów i nowoczesnych trendów, która wprowadzi do każdego wnętrza niepowtarzalną estetykę! 

Skandynawskie tapety Boras Tapeter

Viola Gråsten 1910 - 1994 

Prace Violi Grasten pozwoliły szwedzkiemu wzornictwu tekstylnemu wkroczyć w nowoczesną erę, charakteryzującą się płynnymi kształtami i rzadkimi kombinacjami kolorów. Urodzona w Finlandii Viola po raz pierwszy postawiła stopę w Szwecji w 1944 roku, kiedy wojna utrudniała zdobycie wełny. Swoje odważne połączenia kolorystyczne i pomysłowy znak firmowy umieszczała na wszystkim, od dywanów z długim włosiem po tkaniny i koce. Bardzo szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek tekstylnych. W 1947 roku Viola rozpoczęła pracę dla znanej  projektantki Astrid Sampe w jednym z najstarszych domów towarowych w Szwecji - Nordic Company. Tapety Hassel i Korgpil z kolekcji Boras Tapeter Scandinavian Designers III to odwzorowanie orygialnych wzorów stworzonych przez Violę Grasten. 

[product id="52914, 52922, 52915"]

Stig Lindberg 1916 - 1982 

Minęło ponad 100 lat od narodzin Stiga Lindberga, a jego popularność rośnie w siłę. Ponadczasowe wzory i projekty artysty są tak samo popularne i współczesne, jak w latach 50. XX wieku. To właśnie wtedy jego tekstylia, porcelana, ilustracje do książek dla dzieci, a nawet telewizory, pojawiały się w każdym szwedzkim domu. W najnowszej kolekcji Boras Tapeter odnajdziemy natomiast nietuzinkowe tapety inspirowane projektami Stiga Lindberga. Tapety Fruktlada, Herbarium, Prunus, Grazia są nieco surrealistyczne, ale  niezwykle piękne i estetyczne. 

[product id="52891, 52900, 52895"]

Arne Jacobsen 1902 - 1971 

Arne Jacobsen jest światowej sławy duńskim architektem i projektantem, który stworzył historię projektowania dzięki swoim meblom, tekstyliom i sztućcom. Jego projekty były tak ponadczasowe, że obecnie jego prace wciąż wydają się całkowicie współczesne - niezależnie od tego, że minęło już tyle lat! Plotka głosi, że surowy ojciec Arnego zabronił synowi kariery artystycznej, przez co on zbuntował się, przemalował ściany na biało i zaczął na nich rysować. Boras Tapeter wyszedł z założenia, że przerzucenie jego klasycznych wzorów na tapetę jest ruchem, który niezwykle uszczęśliwiłby samego projektanta. Tak w kolekcji Scandinavian Designers III zaistniały tapety Kejsarkrona, Ypsilon, Ranke, Trapez, Tassel. 

[product id="52878, 52885, 52884"]

Gocken & Lisbeth Jobs 1914 - 1995 & 1909 - 1961 

Siostry Gocken i Lisbeth Jobs po raz pierwszy rozpoczęły pracę jako garncarki w latach 30. XX wieku, jednak podczas drugiej wojny światowej było bardzo ciężko o glazurę. Astrid Sampe - manager Norcid Company, zasugerowała, aby siostry przeniosły swoje cudowne wzory kwiatowe na inne materiały. Kolorowe, ręcznie drukowane tkaniny sióstr Jobs, doskonale uzupełniały falę surowych i funkcjonalnych wyrażeń, które po wojnie stały się ich znakiem firmowym. Tapety Sommar, Fagelbo, Granatapple, Ros och lilja to najbardziej kolorowe i roślinne wzory z kolekcji Boras Tapeter Sciandinavian Designers III. 

[product id="52918, 52913, 52911"]

Alvar Aalto 1898 - 1976

Alvar Aalto dokonał przełomu jako architekt we wczesnych latach trzydziestych XX wieku. Jego znakiem rozpoznawczym były faliste kształty, organiczne formy w harmonii z otaczającą naturą, precyzyjne wykończenie i prawdziwe przywiązanie do materiałów. W kolekcji inspirowanej szwedzkimi projektantami, odnajdziemy tapetę Mit - klasyczny i ponadczasowy wzór, który jest hołdem dla Alvara Aalto. 

[product id="52903, 52904, 52906"]

Zobacz całą kolekcję Boras Tapeter Scandinavian Designers III 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium