loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kontakt
Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:
Kalkulator

Jak tapetować schody?

← Wróć do działu FAQ

Jak tapetować schody ?

Dekorowanie starych schodów

Schody są jednym z najważniejszych elementów w domu, ich funkcją jest łączenie jednego piętra z drugim.  Jednak nie oznacza to, że można je zaniedbać. Każdego dnia widzimy je, co powinno być wystarczająco powodem na to, aby tchnąć nowe życie w starsze schody. Wzorowane tapety są źródłem fantastycznego efektu estetycznego. Kreatywni projektanci mają tutaj duże pole do popisu, tworząc niezapomniane widoki przy użyciu skrawków różnokolorowych tapet oraz artystycznemu połączeniu różnych wzorów. Jeśli chodzi o upiększanie części domu, najważniejsze jest dopasowanie nowego charakteru danej rzeczy do reszty wyposażenia. Eksperymentuj, jednak pamiętaj o dopasowaniu rezultatów do istniejących już elementów.

Tapeta nakładana jest jedynie na przerwy między schodami, nie na same stopnie. Schody zawsze składają się ze stopni oraz przerw. Stopień to miejsce, na którym stajesz, a przerwa to powierzchnia pomiędzy jednym schodem a drugim. Szczegóły o tym, jak tapetować przerwy między schodami zawarte są w naszej instrukcji. Niektóre zdjęcia są identycznej jak w zakładce „Jak dekorować meble tapetą”. To przez to, że niektóre korki są identyczne. Oczywiście, nie będziesz miał możliwości położenia schodów na stole na kozłach. Będziesz musiał pracować na miejscu. Informacja ta jest zamieszczona w celu uniknięcie możliwej irytacji.

Mierzenie przerwy

Najpierw musisz zmierzyć przerwę wzdłuż długości oraz szerokości, po czym przenieść ją na tapetę.

Szlifowanie drewnianych schodów.

Aby zapewnić najlepszą przyczepność tapety, należy wyszlifować i wyczyścić drewniane przerwy.

Nałóż klej na przerwy

Nakładanie kleju zależne jest od rodzaju tapety, którą wybrałeś Przy nietkanej tapecie, należy nałożyć klej bezpośrednio na powierzchnię drewnianych przerw.

Wstępne przycięcie tapety oraz jej nałożenie

Wytnij tapetę wzorując się wcześniejszymi  pomiarami I nałóż ją na przerwy, używając szpatułki. Pracuj od środka po brzegi, aby zlikwidować wybrzuszenia. Dla przerw wykonanych z naturalnego kamienia, np. marmuru czy grafitu, należy użyć podwójnej taśmy klejącej, ponieważ klej nie będzie trzymał się takiej powierzchni. Naklej taśmę na brzegach przerw (zobacz zdjęcie w zakładce „Jak dekorować meble tapetą”), po czym ostrożnie nałóż na nią kawałki tapety od jednej strony, powoli kierując się ku drugiemu brzegowi, używając do tego szpatułki.

Nałóż warstwę przeźroczystej, lateksowej farby na tapetę.

Nowo udekorowane schody powinny zostać zabezpieczoną warstwą przeźroczystej, lateksowej farby. Dzięki temu schody przez dłuższy czas będą wyglądać jak nowe oraz nie będą się brudzić. Zabezpieczy to je również przed utratą koloru. Oznacza to również, że możesz myć schody mokrą ścierką, jak do tej pory.

← Wróć do działu FAQ