loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kontakt
Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:
Kalkulator

Jak tapetować w okolicy gniazdek ?

← Wróć do działu FAQ

Najpierw musisz odłączyć zasilanie!

Tapetowanie okolic gniazdek i włączników jest bardzo łatwe. Najważniejszą rzeczą jest odłączenie prądu, ponieważ może on zagrażać życiu! Poniżej znajdziesz kilka wskazów w temacie tapetowania okolic gniazdek i włączników. Z zasady zalecamy wyłączenie prądu, jeśli pracujesz na ścianie z gniazdkami i włącznikami. Krople kleju czy wody, które dostaną się do przewodów, mogą być niezwykle niebezpieczne nawet jeśli nie pracujesz w bliskiej okolicy od gniazdek. Podczas przygotowania do tapetowania musisz usunąć wszelkie obudowy na gniazdka i włączniki.

Zanim zaczniesz tapetować ścianę z gniazdkami I włącznikami, musisz wyłączyć korki.

Sprawdź, czy na pewno prąd został odłączony przy użyciu woltomierza. Te narzędzia używane przez elektryków wyglądają podobnie do śrubokrętu i są zaopatrzone w małą żarówkę, która świeci, kiedy w przewodach jest prąd. W celu sprawdzenia tego, należy przyłożyć metalową część bezpośrednio do przewodu elektrycznego, dotykając palcem przycisku na drugim końcu urządzenia. Jeśli przez przewód dalej przepływa prąc, żaróweczka się zaświeci. Dzięki specjalnemu projektowi tego urządzenia, prąd nie pokopie użytkownika. 

Rozetnij tapetę na ukos i usuń nakładający się margines.

Przyklej tapetę do ściany standardowo, przykrywając otwór na gniazdko bądź włącznik. Otwór na gniazdko jest łatwo wyczuwalny pod tapetą,  a włącznik światła powoduje wybrzuszenie. Przesuń pędzel bądź wałek po widocznych elementach, co sprawi, że będą one jeszcze wyraźniejsze.

Użyj noża do rozcięcia tapety na ukos w centralnej części gniazdka albo włącznika, tak jak robi to nasza tapetująca dziewczyna. Upewnij się, że pozostawiony margines zostanie przykryty przez obudowę do gniazdka bądź włącznika. Oznacza to, ze nie możesz odcinać tapety zbyt daleko od brzegów otworu. Rozłóż brzegi rozciętej tapety i usuń ślady kleju z gniazdka bądź włącznika oraz osiągalnych okolic. Po wyschnięciu tapety, użyj noża do odcięcia dodatkowego materiału (nie zapomnij o 2-4 cm marginesie!). Następnie przyciśnij tapetę ponownie wzdłuż krawędzi. Aby upewnić się, że cały klej wysechł (nie jest to widoczne gołym okiem), odczekaj 30 minut zanim ponownie podłączysz prąd.

← Wróć do działu FAQ