loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kontakt
Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:
Kalkulator

Jak przykleić tapetę na meble ?

← Wróć do działu FAQ

Jak przykleić tapetę na meble?

Odnawiamy meble

Nie jest tajemnicą, że fani robótek domowych uwielbiają odnawiać swoje meble przy pomocy tapety! Jeśli nie chcesz żegnać się z meblami, które po kilku latach użytkowania straciły swój blask, możesz prosto i efektownie przywrócić im życie dzięki wzorowanym tapetom. Można udekorować zarówno drewniane meble, jak i te plastikowe i szklane. Dzięki poniższym instrukcjom stworzysz niepowtarzalne meble! Możliwości są nieskończone: szafki oraz szafy (zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie), drzwiczki, szuflady, półki, rozdzielniki, blaty, oraz wiele innych elementów meblowych może zostać ozdobione tapetę. Musisz zwrócić uwagę na jedną rzecz: upewnij się, że wybrana przez Ciebie do dekoracji tapeta nie będzie gryzła się z innymi elementami ozdobnymi pomieszczenia. Inaczej możesz spowodować estetyczny bałagan, zwłaszcza, jeśli panujesz pokryć tapetą większe elementy.Tapety Cole & Son Woods & StarsTapety flizelinowe są najlepsze do ozdobania mebli, można jednak użyć do tego zadania również papierowych.

Jeśli masz zamiar pokryć tapetą większe obszary mebli, np. drzwi, wzorowaną tapetą, zaleca się pokrycie zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej części. Drewno rozszerza się delikatnie po wchłonięciu kleju do tapet, po czym kurcz się po jego wyschnięciu. Może to doprowadzić do marszczenia się tapety, jeśli jest położona tylko z jednej strony. Dwustronne obłożenie mebli pozwoli na uniknięcie tego.

  1. W przypadku małym elementów meblowych, łatwiej jest pracować na pojedynczych elementach, jednak nie ma potrzeby rozkładania na części większych mebli. W takim przypadkach można pracować w miejscu. Jest to o wiele łatwiejsze dla, na przykład, dużych szaf bądź biurek. Należy jednak wymontować rączki od szuflad zanim zaczniesz pracę.
  2. Szlifowanie drewnianych I plastikowych powierzchni
  3. Aby upewnić się, że klej będzie trzymał odpowiednio, musisz najpierw wyszlifować drewniane I plastikowe powierzchnie w celu ich zmatowienia. Upewnij się, że kupiony został odpowiedni typ papieru ściernego do danej powierzchni.
  4. Pracując przy dużych elementach, najlepiej użyj bloczku, do którego można przyczepić papier ścierny. Ergonomiczny kształt pozwala na bardziej komfortową pracę. Następnie należy oczyścić powierzchnię z pyłu. Jeśli wycierasz powierzchnię mokrą ścierką, upewnij się, że wszystko wyschło, zanim będziesz kontynuować pracę.Tapeta Cole & Son Whimsical 103/11050 Woods & StarsNakładanie kleju na powierzchnię

Rozmieszaj odpowiednią ilość kleju na wybraną tapetę. Jeśli używasz nietkanej tapety, należy rozłożyć klej bezpośrednio na miejsce, które chcesz pokryć tapetą. W przypadku papierowych tapet, rozetnij tapetę na potrzebne kawałki, nałóż na nie klej i pozostaw do nasiąknięcia (stosuj się do instrukcji na opakowaniu).

Wstępne przycinanie i nakładanie tapety

Przytnij flizelinową tapetę tak, aby pokrywała element, które chcesz ozdobić. Upewnij się , że pomiary są dokładne, ponieważ przycinanie marginesów na meblach wymaga pewnej ręki – inaczej możesz uszkodzić mebel. Dopasuj tapetę do powierzchni. Użyj pędzla bądź wałka do wygładzenia powierzchni, upewniając się, że nie zostawiasz żadnych bąbli z powietrzem czy wybrzuszeń powstałych przez klej. Dla mniejszych oraz bardziej delikatnych elementów, postępuj jak nasza tapetująca dziewczyna i użyj szpatułki. Wygładzając tapetę, szczególną uwagę poświeć brzegom, ponieważ muszą być one dokładnie przyciśnięte do meble, zwłaszcza, jeśli jest on w ciągłym użyciu.

Używanie podwójnej taśmy klejącej dla szklanych powierzchni

W przypadku szklanych powierzchni, tapeta przymocowana jest za pomocą podwójnej taśmy klejącej, ponieważ klej nie utrzymuje się na szkle. Upewnij się, że brzegi są idealnie złączone z taśmą, inaczej mogą powstać wybrzuszenia. Przy nakładaniu tapety pracuj powoli, posuwając się po kawałku od dołu do góry i od prawej strony do lewej, aby uniknąć powstania wybrzuszeń i zmarszczeń.

Zabezpiecz powierzchnie przed brudem i utratą koloru

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie tapety przed brudem oraz utratą koloru. Istnieją dwie metody na to. Możesz użyć lakieru z wysokim połyskiem. Nałóż go na tapetę przy użyciu dużego pędzla.  Uwaga: lakier zakupiony w sklepie z narzędziami czy sklepu dla malarzy nie nadaje się do tego zadania. Musisz kupić lepki, lekko mleczny lakier ze sklepu plastycznego, ponieważ jest on wyprodukowane właśnie w celu pokrywania elementów dekoracyjnych wykonanych z papieru. Możesz również użyć przylepnej, przeźroczystej folii. Wytnij potrzebne kawałki, pasujące do elementów tapety, i ostrożnie nałóż je przy pomocy szpatułki. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wybrzuszenia, przekłuj je igłą i wygładź.

← Wróć do działu FAQ