Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Tapety Wallquest

tapety wallquest

Studio tapet Wallquest zostało założone w 1938 przez rodzinę Lafoy we Francji. Od tamtej pory Wallquest było pionierem w dziedzinie dekoracji ściennych i wielu osiągnięć związanych z tapetami. Bardzo szybko marka zdobyła uznanie na całym świecie, dzięki czemu zdobiła ściany nawet Białego Domu. Założyciele Wallquest głównie zajmowali się importem najlepszych gatunkowo tapet z Francji na rynek amerykański, gdzie zdobyli największą renomę. Od 1994 roku zakład produkcyjny tapet mieści się w Pensylwanii. W dalszym ciągu jest to rodzinna firma, której celem jest utrzymanie tradycji i unowocześnianie technik drukarskich. 

Zobacz wzory tapety Wallquest:

  • promocja

Historia tapet Wallquest

W 1938 roku Henry Lafoy założył firmę Consortium du Papier Peint, która głównie zajmowała się produkcją tapet. Rodzina Lafoy pochodziła z Lyonu we Francji i od tamtej pory ich pasją stały się dekoracje ścienne i wnętrza. Henry - główny założyciel, wprowadził do technologii druku tapet wiele innowacyjnych rozwiązań takich jak druk heliograwiurowy czy winyl na podłożu papierowym. Firma produkowała nadruki powierzchniowe, flok ręczny, nadruki transferowe, a nawet wprowadzili w ruch starożytny produkt oparty na tuszach mlecznych. Dzięki tym odkryciom tapety Wallquest stały się pionierem na rynku dekoracji ściennych. W 1976 firma utworzyła spółkę zależną w Nowym Jorku, dzięki czemu tapety Wallquest zyskały międzynarodowe uznanie. Obecnie firma jest jedną z najbardziej prestiżowych marek w branży oklein ściennych, znana z zaangażowania, innowacyjności i doskonałości. 

Kolekcje tapet Wallquest

Tapety Wallquest powstają wewnątrz niezwykle kreatywnego studia projektowego. Marka wychodzi z założenia, że wspólny proces prowadzi do najbardziej innowacyjnych i inspirujących rozwiązań. Podczas produkcji starają się łączyć najnowszą technologię, trendy i umiejętności rękodzielnicze. W ofercie tapet Wallquest odnaleźć można bogaty wybór oklein ściennych, które sprawdzą się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Każda tapeta wyprodukowana jest w najpiękniejszej gamie kolorów i z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wallquest podczas produkcji tapet wykorzystuje druk sitowy, którego możliwości są nieograniczone. Dzięki niemu istnieje możliwość połączenia nieprzezroczystych atramentów z metalicznymi, błyszczącymi efektami specjalnymi, strukturami, które można dotknąć, czy niespotykane kombinacje kolorów. 

Naturalne tapety Wallquest

Wallquest podchodzi do produkcji tapet w sposób przyjazny dla środowiska. Wszystkie kolekcje drukowane są na papierze pochodzącym z dobrze zarządzanych, odnawialnych lasów lub źródeł poddanych recyklingowi i przy użyciu atramentów wodnych. Podczas procesu produkcji do publicznej sieci wodociągowej nie przedostaje się nadmiar atramentu ani ścieków. Cała pozostała woda i atrament są dokładnie filtrowane przez firmę zewnętrzną, zanim zostaną zwrócone do środowiska.

⌚ Wybierz gorące wzory! Z dostawą w 24h! ⌚

[54783, 24848, 26485, 19521, 5287, 24850, 24830, 24829]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium