Tapetujemy.pl
Odzwiedź nasze salony | Wrocław: pl. Strzelecki 25 | Gdynia: ul. Orłowska 66

Tapeta jak tkanina - zobacz nasze propozycje

Tapeta jak tkanina - zobacz nasze propozycje

Już setki lat temu ludzie używali tekstylnych okładzin ściennych, aby ich pokoje były przytulniejsze, cieplejsze i cenniejsze. Tekstylna tapeta zachowuje idealną równowagę z powierzchniami, które zachęcają do ich dotknięcia i bezpośredniego połączenia z emocjami. Przywodzi na myśl rzeczy, których lubimy dotykać i z którymi kojarzą nam się dobre wspomnienia: puszysty miś z dzieciństwa, nasz ulubiony przytulny kocyk czy cenny, elegancki jedwabny szal. Struktury tapet tkaninowych są tak różnorodne, jak życie i uczucia - zobacz nasze propozycje na ponadczasowe wnętrza!

Tapeta jak tkanina na ścianę

Tapeta jak tkanina - do jakiego wnętrza?

Tapeta tekstylna zachwyca wyraźnie widocznymi strukturami tkaniny i przyjemnym dotykiem. Materiał nośnika składa się z papieru lub włókniny, na którą nakleja się wzdłużnie przędzę tekstylną lub laminuje tkaniny, a wzory można nadrukować metodą sitodruku. Tapeta z materiału świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu zarówno domowym, jak i komercyjnym. Piękno minimalistycznych dekoracji polega na tym, że element z teksturą dobrze komponuje się ze wszystkimi paletami kolorów i może współpracować z najbardziej subtelną i miękką paletą kolorów, zapewniając jednocześnie odważny i jasny wygląd. Obecnym trendem jest stosowanie tapet z materiału na wszystkich ścianach w pomieszczeniu oprócz jednej ściany akcentowej, aby podkreślić wyjątkowy charakter wnętrza. Tapety z tkaniny przemawiają już własnym językiem poprzez strukturę włókien, co często podkreślane jest pewnymi wzorami lub uzupełniane kontrastami. Barokowe ornamenty, paski, kwiatowe i nowoczesne wzory podkreślają szczególną materialność.

Jak łączyć różne tapety we wnętrzu? Przeczytaj artykuł >>

[product id="62671, 62629, 62650, 25652"]

Najlepsze tapety jak materiał

Jeśli celem jest subtelność, rozwiązaniem będzie tapeta z pół gładką teksturą. Dodaje ona pomieszczeniu dodatkowy wymiar (poza matem lub połyskiem i płaskością papieru). Neutralne i szare tapety jak tkanina sprawiają, że pomieszczenia są wyciszone i świetnie sprawdzają się we wspólnych przestrzeniach. Niezależnie od tego, czy są używane jako akcent, czy na całej powierzchni, teksturowane wzory tapet są współczesnym marzeniem. Uzupełniają istniejącą kolorystykę i tworzą doskonałą bazę dla pomieszczenia. Z tych powodów są najbardziej wszechstronną i najszerszą grupą do wyboru. Tapeta jak tkanina tworzy powierzchnie dotykowe, które łączą się bezpośrednio z emocjami. Dodatkowo charakteryzują się wyjątkową i przyjemną w dotyku strukturą materiału. Wybrane wzory w zestawieniu z naturalnymi materiałami tworzą wyjątkową harmonię poprzez swoją subtelną naturalną nieregularność. Oryginalne, niebarwione odcienie włókien naturalnych, takich jak juta, len czy wełna, cieszą się dużą popularnością, ponieważ są tak samo niepowtarzalne, jak produkt naturalny. W tapetach tekstylnych dominują beże, kremy, ciemne, jasne lub złocistobrązowe odcienie, przeplatane typowymi strukturami tkanin. Kolory te łączą się z naturą i dziką przyrodą, uziemiają i zapewniają domowe samopoczucie.

Tapety imitujące tkaninę we wnętrzu

Tapeta jak len

Tapeta jak len jest popularnym wyborem dla tych, którzy chcą stworzyć w swoim domu naturalną atmosferę, pełną subtelności i klasy. Te minimalistyczne wzory pasują do każdego wystroju. Lniana tapeta tekstylna doskonale podkreśli nowoczesny styl w Twojej przestrzeni. Co ciekawe, len charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi, co sprawia, że dekoracje z tego materiału często montowane są w sypialniach i pokojach dziecięcych.

[product id="62613, 63068, 58237, 65130"]

Z czego wykonane są tapety jak tkanina?

Do projektowania powierzchni tapet tekstylnych można stosować włókna naturalne, przyjazne dla środowiska lub syntetyczne. Popularne materiały na tapety jak tkanina to juta, wiskoza, sztuczny jedwab, len i jedwab.

Juta

Włókna jutowe pozyskiwane są z rośliny corchorus (rodzina ślazowata). Są niezwykle odporne na rozdarcie, rozciąganie i trwałe. Szorstka faktura podkreśla oryginalny, niezniszczalny i solidny charakter. Juta najlepiej prezentuje się w swoim naturalnym, nieprzetworzonym brązowym odcieniu, który ma złocisto-jedwabny połysk. Naturalne włókno o wysokiej zdolności wchłaniania wody jest całkowicie biodegradowalne.

Wiskoza

Wiskoza opisuje półsyntetyczne włókno chemiczne, którego głównym składnikiem jest celuloza. W 1845 r. włókno wiskozy zostało opatentowane jako sztuczny jedwab (jedwab azotanowy). Wiskoza jest miękka, lekka i oddychająca. Posiada delikatną i równomierną strukturę o płynnym spadku i matowym charakterze kolorystycznym. Włókna wiskozowe są przyjazne dla skóry, pochłaniają wilgoć, są łatwe w pielęgnacji i można je nadrukować na wiele sposobów.

Sztuczny jedwab

Rayon to oryginalna amerykańska nazwa sztucznego jedwabiu, która została później zastąpiona w Europie wiskozą. Podstawą do produkcji naturalnego włókna syntetycznego jest również celuloza. Sztuczny jedwab odpowiada bawełnie pod względem grubości i długości włókien. Materiał jest przyjemnie miękki, oddychający i ma delikatną i równomierną strukturę o połyskującym charakterze kolorystycznym. Włókna dają się łatwo farbować iw bogatych odcieniach.

Len

Len jest wykonany z roślin lnu - czystego włókna naturalnego. Włókna lub tkaniny lniane mają nierówną strukturę o matowym charakterze kolorystycznym, często do produkcji używane są wyłącznie wysokiej jakości rośliny. Len jest niezwykle mocny, niestrzępiący się, odporny na zabrudzenia, antybakteryjny i antystatyczny. Gruby, lekko szorstki charakter w połączeniu z jasnymi lub ziemistymi naturalnymi kolorami sprawia, że len jest ulubionym elementem wyposażenia wnętrz w stylu skandynawskim czy rustykalnym.

Jedwab

Prawdziwy jedwab pozyskuje się z kokonów jedwabnika. Naturalne włókno zwierzęce najlepiej przędzie w Azji. Przędze jedwabne mogą być używane do wytwarzania rodzajów jedwabiu, takich jak jedwab dupioni, jedwab w szpulach oraz tkanin takich jak satyna, szyfon, tafta czy brokat. Tkaniny jedwabne są miękkie w dotyku, mają nieregularną strukturę przędzy typową dla jedwabiu i lekko połyskujący charakter kolorystyczny. Luksusowy daszek składa się z ręcznie przędzionego i ręcznie tkanego dzikiego jedwabiu. Jedwab jest miękki w dotyku, częściowo lekko błyszczący, w zależności od rodzaju super lekki lub mocny.

Inspiracje wnętrzarskie z tapetami jak tkanina

Na co zwrócić uwagę wybierając tapetę z materiału?

Tapety z materiału charakteryzują się izolacją termiczną, są otwarte na dyfuzję, oddychające, trudnopalne, pochłaniają dźwięki uderzeniowe i dźwiękowe. Nie nadają się jednak dla alergików, ponieważ ich powierzchnia przyciąga kurz. Te luksusowe materiały stanowią dotykowy dodatek do każdego wnętrza, otaczając przestrzeń miękką tkaniną. Dodatkowo równoważą chłód współczesności, zwłaszcza gdy ciepłe kolory kontrastują ze szkłem i stalą nowoczesnego designu. Wybierając tapetę z materiału, zwróć uwagę przede wszystkim na ogólny design oraz na to, czego oczekujesz od swojego wnętrza. Następnie pomyśl, która tkanina będzie spełniała Twoje wymagania stylistyczne oraz finansowe i ozdób nią swoją przestrzeń!

[product id="57892, 62638, 64611, 62976"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium