Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Poznaj producenta #2: tapety Cole&Son

Poznaj producenta #2: tapety Cole&Son

Marka Cole & Son to angielska firma produkująca tapety, która posiada niezwykle barwną historię. Została założona w 1875 roku przez Johna Perry’ego, syna kupca z Cambridgeshire i początkowo produkowała maszyny, które umożliwiły ponowne wprowadzenie procesu flokowania tapet. Dziś tapety Cole and Son składają się z około 2 tys. wzorów, reprezentujących wszystkie style z XVIII, XIX i XX wieku. 

Historia firmy Cole & Son

Początkowo firma mieściła się w Islington w północnym Londynie w okolicy słynącej ze 190 drukarni ręcznych. Przez cały XIX wiek Cole&Son drukował dla wszystkich dużych znanych firm tamtych czasów, w tym dla Jeffrey & Co, Sanderson i Shand Kydd. Na początku firma budowała maszyny, które pozwoliły na ponowne wprowadzenie procesu powlekania paneli, a także ożywiła proces flokowania, wynaleziony w Holandii w 1680 roku, który imitował krojony aksamit .W 1941 roku firmę kupił A P Cole, właściciel firmy Cole & Son (Wallpapers) Ltd, z salonami i biurami przy Mortimer Street w centrum Londynie. 

Archiwum tapet Cole & Son zawiera wzory produkowane przez JC Crace & Son, które dostarczane były do wielu rezydencji, pałaców, zamków i teatrów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą.  W tym również wzory tapet z AW Pugina do Pałacu Westminster. Wspaniałe archiwum firmy jest źródłem nowych inspiracji w fabryce, w której powstają wzory łączące nowoczesność z tradycją. 

W manufakturze Tapet Cole & Son w Haringey w północnym Londynie tapety powstają tak samo, jak 200 lat temu. Mistrz pochyla się nad rozłożonym na stole materiałem i przykłada do niego wielki stempel, dokonując odbicia wzoru. W momencie, gdy skończy jedną rolkę tapety, przypina ją klamrami do sznurka. Materiał po wyschnięciu ponownie trafia na stół, gdzie zostaje przystemplowany kolejny kolor. To wyjątkowy sposób produkcji tapet - za wyjątkiem Cole and So, dzisiaj nikt już tak nie robi.

Firma wciąż się rozwija, tworząc i proponując nam niezwykle innowacyjne, piękne projekty. Obecne kolekcje tapet Cole & Son odzwierciedlają długą i wybitną historię producenta, a także nieustającą pasję do współczesności i ekscytacji tapetami.

TOP 9 tapet Cole & Son

[product id="26792, 26457, 26787, 6452, 26676, 26350, 6447, 19510, 26310"]

TOP 3 kolekcje tapet Cole & Son

The Pearwood Collection

Kolekcja tapet Pearwood celebruje bogatą historię projektowania firmy Cole & Son, składając hołd obszernego archiwum druku. Tapety łączą w sobie dawne rzemiosło i  wzory przesiąknięte tradycją z nowoczesnością i cudowną paletą barw. Ta kolekcja to piękna i inspirująca kronika ponadczasowego wzornictwa.

Ardmore

Kolekcja tapet Ardmore to urocza i stylowa seria, która eksploruje egzotyczną florę i faunę Afryki, wyciągając z niej najpiękniejsze wzornictwo. Od rzadkich ptaków, po wielkie koty, słonie, nosorożce czy małpy. Wszystkie wzory tapet Ardmore są zaczerpnięte z naturalnego krajobrazu i tworzą wyrafinowaną, subtelną całość!

The Contemporary Collection 

The Contemporary Collection to wyselekcjonowana kolekcja tapet, które są szczególnie znane i lubiane wśród obszernego portfolio projektów Cole & Son. W jej skład wchodzą uwielbiane klasyki o ponadczasowym i współczesnym wzornictwie. Te tapety z pewnością będą inspirować i zadziwiać przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium