Kontakt telefoniczny: 71 321 0 321 (WEW. 2) | sklep@tapetujemy.pl

Jakie są trendy aranżacji wnętrz?
Jakie są trendy aranżacji wnętrz?

Obecnie dominują trzy bardzo ciekawe trendy. Pierwszym z nich jest tapetowanie wyłącznie jednej ściany. W tym sezonie dominują jasne tapety, z motywem roślinnym lub zwierzęcym. Najmodniejsze kolory to żółty, zielony, róż lub niebieski. Obowiązkowym motywem na tapecie obecnie są kwiaty. Drobne lub duże motywy.

Tapeta Wallquest - Charleston Home - jb50700

Kolejnym trendem, jeżeli chodzi o tapety są geometryczne wzory. Królują na przykład romby w jasnych kolorach. Wielu projektantów inspiruje się współczesną architekturą. Ich geometryczne wzory nawiązują do sztywnych, betonowych konstrukcji i metali, takich jak cyna, czy miedź. Poza tym, częstym motywem, jeżeli chodzi o wzory geometryczne są kraty oraz paski.

Tapeta ECO CLAESSON KOIVISTO RUNE 1816 BOX

Wytapetowanie wyłącznie jednej ściany jest ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza. Wytapetowanie całego pomieszczenia, bardzo często daje efekt przytłoczenia, szczególnie, jeżeli jest to tapeta w duży wzór. Poza tym, tapeta na jednej ścianie pozwala zmienić charakter całego pomieszczenia i stanowi doskonałą dekorację.

Tapeta Eco Dimensions 8102

Kolejnym trendem, do którego bardzo pasują geometryczne tapety jest styl skandynawski. Cechuje go przede wszystkim minimalizm i prostota. W tym stylu kładzie się nacisk na jasne i stonowane kolory, co wpisuje się w trendy obowiązujące w tapetach. Poza tym, ze względu na to, że wnętrza w stylu skandynawskim cechują się surowością, to warto ją przełamać dodatkami w geometryczne wzory, np. poduszką, dywanikiem lub tapetą.

Tapeta Ferm LIVING Angle Black 163

Ostatnio stało się również modne wykańczanie podłóg listwami. Szczególnie korzystnie prezentują się jasne podłogi. Do nich najlepiej pasują listwy w kontrastowym kolorze, nawet czarne. Podkreśla to charakter wnętrza. Obecnie panuje trend, że listwa ma być widoczną granicą pomiędzy ścianą a podłogą. Poza tym, dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie cokołów podsufitowych jako list przypodłogowych, ponieważ dzięki ozdobnym profilom i reliefowym zdobieniom, nadają wnętrzu pałacowy, dekoracyjny charakter. Jeżeli ściana jest w mocnym kolorze, to jasne podłogi można oddzielić od ściany jasnym cokołem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium