loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
 • Czerwiec
 • Maj
 • Kwiecień
 • Marzec
 • Styczeń
Archiwum
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2014
Awangardowe wzornictwo i wielka sztuka, czyli kultowe tapety z dziełami słynnego malarza
 • Piero Fornasetti był wybitnym, włoskim artystą – malarzem, grafikiem, dekoratorem wnętrz, rzeźbiarzem, a także ilustratorem książek nazywanym „projektantem marzeń”. Jego tajemnicze i nieco melancholijne rysunki osiągnęły status kultowych, a dzięki wiodącemu brytyjskiemu twórcy tapet – Cole & Son – możemy podziwiać jego dzieła w wielkim formacie.


  Luksusowa pracownia projektowa Fornasetti wraz z Cole & Son stworzyły ponadczasową kolekcją tapet, które inspirują wyobraźnię i ożywiają świat wnętrz. Obie firmy podzielając pasję twórczej eksploracji, artystycznego designu i nienagannego rzemiosła wciąż rozwijają kolekcję, która prezentuje  motywy dzieł wielkiego artysty. Od fantastycznych ryb i maszyn latających, elementów architektonicznych i kłębiących się chmur, przez ukryte w gąszczu klucze i psotliwe małpy, aż po surrealistyczny urok przedmiotów codziennego użytku, czy wytworną publiczność włoskiego teatru.

  Na unikalnych tapetach Fornasetti uchwycono dowcip i oryginalność dzieł włoskiego artysty, pokazując zawiłości i powracające ciekawostki z jego fascynacji. Wszystkie projekty tapet dostępne w gamie lubianych palet kolorystycznych inspirowanych wspaniałym światem Fornasetti’ego niezmiennie cieszą się wielką popularnością.

  Już niebawem, bo w marcu tego roku, kolekcja zostanie poszerzona o nowe motywy tapet inspirowanych działami włoskiego artysty. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze tapety z kolekcji od Cole & Son:


  Frutto Proibito” wspaniale łączy w sobie różne archiwalne motywy Fornasetti’ego z lat 40. i 50. Ta zabawna kompozycja flory i fauny jest kwintesencją humoru artysty. Realistyczna akwaforta kapryśnych małp, które opanowały rozległe gałęzie granatu  (podkradając jego dojrzałe owoce) łączy się z klasycznie malowanymi i odważnymi kolorystycznie angielskimi motywami roślinnymi. Dostępna w trzech kolorach wspaniale wzbogaci niejedno wnętrze.

  Acquario” czyli surrealistyczne ryby, znane z wczesnych prac Piero Fornasetti’ego (motyw pojawiał się m.in. na dekoracyjnej porcelanie i jedwabnych chustach) fascynują swoją tajemniczą naturą, skrywaną w głębi akwarium. Ta niezwykła kompozycja i skala morskich stworzeń tworzy unikalną okleinę ścienną, podczas gdy stonowana, klasyczna paleta barw sprawia, że tapeta świetnie wkomponuje się w eklektyczne łazienki czy wnętrza dziecięcych pokoi.

  Chiavi Segrete” – niezwykle popularny i znany motyw Fornasetti’ego łączy w sobie mistycyzm gęstych liści, które skrywają w swym gąszczu złote, antyczne klucze. Wzór jest szlachetny, a dzięki muśnięciom srebra i złota – niezwykle elegancki i nowoczesny. Do wnętrz wprowadzi odrobinę tajemniczości i natury, która ostatnio z mody nie wychodzi.  

  Macchine Volanti” to tapety ze wzorem legendarnych latających maszyn, które przywołują dziecięce fantazje i chęć przeżycia wielkiej przygody. Fantazyjne, powietrzne statki zawieszone pośród chmur przywołują romantyczny Nowy Świat naukowych eksploatacji i zacierają granice wyobraźni...

  Tapeta Cole & Son Fornasetti Macchine Volanti

  Tapeta Cole & Son Fornasetti Chiavi Segrete

  Teatro”– niezwykle efektowna tapeta, przedstawiająca tłum wytwornych gości na widowni teatru. Scena urzeka skomplikowaną linią, przedstawiającą eleganckich widzów, a jej delikatna kolorystyka (tapeta dostępna jest w różnych odcieniach: miękkim różu, cytrusowej żółci, głębokim jadeicie i szmaragdzie) sprawia, że doskonale prezentować się będzie w przestrzeniach publicznych, gdzie na większych powierzchniach pozwoli uzyskać spektakularny efekt powtórzonych balkonów widokowych wypełnionych ludźmi.

  Uccelli”, to z kolei kolorowe ptaki wszystkich gatunków, zdobiące nieliczne gałęzie drzewa, które podziwiać możemy zza ozdobnych bram ogrodu. Ten delikatny motyw, dostępny w postaci paneli dekoracyjnych, może zostać wykorzystany jako pojedyncza dekoracja lub powtarzalny wzór – tworząc oszałamiającą wolierę bogatą w kolory i szczegóły.

  Nuvole al Tramonto” to wyjątkowa tapeta, która jest wciągającym studium przenikających się kolorów i światła na nieustająco zmieniającym się niebie. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych, przedstawiających zmierzch i świt. Tapeta niezwykle nastrojowa i romantyczna. „Nuvolette” natomiast jest mniejszą wersją muralu Nuvole, gdzie delikatne, szczegółowe akwaforty przedstawiają burzliwe, toczące się niebo. W tym urzekającym projekcie odnajdziemy niekończący się ruch, dzięki czemu tapeta wkomponuje się w różnorodne aranżacje i style wnętrz. Doskonale prezentuje się w holach i łazienkach.

  Mediterranea” jest rozległym pejzażem miejskim Jeruzalem, obejmującym dachy, kopuły i okna. Każdy detal tapety ożywa dzięki promiennym metalicznym akcentom, które sprawiają wrażenie wschodzącego lub zachodzącego słońca (zależnie od wersji kolorystycznej tapety), a dzięki odważnym liniom, z uderzającymi odcieniami bieli i węgla drzewnego, okleina nabiera dodatkowej wyrazistości i głębi.

  Procuratie con Vista” to projekt tapety złożony z kilku charakterystycznych printów Piero Fornasetti’ego – małpiego motywu, klasycznej architektury oraz chmurnego nieba, znanego z Nuvolette. Fasady budynku Procuratie na Placu św. Marka w Wenecji stanowią tu plac zabaw dla psotnych małp, owiniętych wokół klasycznych łuków i ozdobnych balustrad. Ponadczasowe, miękkie palety barw, w których dostępna jest , podkreślają misterne linie tworząc tym samym zachwycają scenę.

  Ex Libris” – Fornasetti był ilustratorem i zapalonym kolekcjonerem literatury o sztuce użytkowej – dlatego motyw książki powraca w jego pracach wielokrotnie. Ta biblioteka Trompe l'oeil, obfitująca w oprawione w skórę książki została przeniesiona z ekranu, który Fornasetti namalował w 1953 roku.  Wydana w 3 wersjach kolorystycznych stwarza niezwykłe pole do popisu, nie tylko na ścianach gabinetów.

  Wszystkie wzory, w różnych kolorach, dostępne w ramach kolekcji można obejrzeć klikając w ten LINK. Zapraszamy!

2019-01-21 13:19:52