loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
 • Czerwiec
 • Maj
 • Kwiecień
 • Marzec
 • Styczeń
Archiwum
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2014
Miejska Dżungla
 • Miejska Dżungla

   

   

  Wyobraź sobie mieszkanie w centrum tętniącego życiem miasta. Wyobraź sobie powroty po długim dniu pracy. Wyobraź sobie odpoczynek wśród zieleni, wzorów i printów, których motywem przewodnim jest roślinność, natura, egzotyka. Czyż nie jest to wspaniała wizja? Do stworzenia we własnym wnętrzu miejskiej dżungli wcale nie trzeba sięgać po ciężkie, kolonialne meble, egzotyczne figurki ani mało finezyjne indiańskie pamiątki. Motywy liści palmowych, liści bananowca lub, jakże ostatnio popularnej monstery czy wzory egzotycznych zwierząt, to jedne z najciekawszych trendów w aranżacji wnętrz, które możemy wykorzystać przy tworzeniu swojej oazy spokoju.

   

   

  Tapeta Cole & Son Ardmore 109/7035 Singita
   
   

  W projekcie tego mieszkania zależało nam na stworzeniu właśnie takiego miejsca, z nutą egzotyki, przywodzącej na myśl wakacje i odpoczynek. Całość została utrzymana w stonowanych kolorach szarości, beży, bieli oraz drewna z dodatkiem niesamowitych tapet Cole&Son.  Na wzorzystych płytkach w kuchni oraz łazience, oprócz wzorów geometrycznych znajdują się również motywy roślinne, nawiązujące do tych na ścianach.

   

   

   
   

  Marka Cole&Son jest wiodącym producentem tapet na rynku światowym, działającym już od 1875 roku. Zapewniana przez nią niesamowita dbałość o szczegóły, jakość oraz dopasowanie się do aktualnych trendów, wymagań klientów i architektów pozwala, nam architektom, tworzyć niesamowite wnętrza.

   

   

  Tapeta Cole & Son - Contemporary Restyled - Palm Jungle - 95/1007
   
   

  Jeszcze do niedawna tapeta uważana była jako relikt PRL. Wszyscy pamiętamy ściany w naszych mieszkaniach,  w których wszystkie ściany wyklejone były tapetami od podłogi do sufitu. Wzory i kolory również pozostawiały wiele do życzenia. Lata spędzone w takiej rzeczywistości spowodowały niechęć Polaków do wykorzystywania tapet w swoich nowych, już nowoczesnych, mieszkaniach. Na szczęście dzięki takim producentom jak Cole&Son oraz coraz większemu zainteresowaniu tematem wnętrz, tapety uznawane są teraz jako jeden z głównych wiodących elementów dekoracji wnętrza. Mnogość kolorów, niezliczona liczba wzorów,  złożoność motywów spowodowały, że tapety nadają się do każdego wnętrza i każdego stylu. Wystarczy umiejętnie je wkomponować oraz dobrać dodatki.

   

   

  Prawdziwie objawienie przeżywają teraz właśnie motywy egzotyczne, przede wszystkim liście palm, ale też bardziej odważne motywy jak ananasy, flamingi, kolorowe ptaki z egzotycznych krain, małpy, nosorożce i inne zwierzęta.

   

   

  Tapeta Arte Avalon 31541 Flamingo
   
   

  W salonie zaprojektowanego przez nas mieszkania, dobraliśmy spokojniejszy motyw liści palmowych, na posrebrzanym tle, dzięki czemu mogliśmy poszaleć również z wzorem w kuchni. Całość, przełamana dodatkowo naturalną zielenią, jest przyjemna w odbiorze, nienachalna dla oczu. Bardziej wyrazisty wzór tapety został wykorzystany w sypialni. Motywy zwierzęce na ciemnym tle liści, które przeplatają się ze sobą w nieokreślony, bardziej abstrakcyjny sposób tworzą świetny klimat właśnie dla sypialni. Takie wzory to zdecydowanie trend, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

   

   

   

   

  Autor projektu: Aleksandra Hobler-Jesionek, Partner Design

  Jako kierownik działu Partner Design zarządza wszystkimi prowadzonymi projektami wykończenia mieszkań i lokali pod klucz – od etapu powstawania pierwszej koncepcji do końca realizacji.

   

  Zdjęcia: Zajaczkowski Photography

2018-04-10 11:24:41