loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
 • Maj
 • Kwiecień
 • Styczeń
Archiwum
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2014
Tapety w liście monstery
 • Tapety w liście monstery  Jednym z najnowszych designerskich trendów we współczesnych aranżacjach wnętrz są motywy egzotyczne. Cenione przede wszystkim za oryginalność i świeżość, które ze sobą wnoszą, są doskonałym uzupełnieniem wystroju salonu czy sypialni. Jednym z najbardziej popularnych i efektownych motywów tego typu są tapety w liście monstery.

  Tapeta Esta Green House 138886 Tapeta Eijffinger Reflect 378012

  Monstera to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, naturalnie występująca w lasach tropikalnych. Już od XIX wieku jest wykorzystywana powszechnie jako roślina ozdobna, używa się jej także przy leczeniu artretyzmu. Popularność zdobyła przede wszystkim jako roślina doniczkowa, zwłaszcza w dużych mieszkaniach, ze względu na swoje imponujące rozmiary, efektowny wygląd, a także łatwość, z jaką można ją hodować.

  Odrobina egzotyki w Twoim domu  Od pewnego czasu monstera oraz inne egzotyczne rośliny zaczynają pojawiać się nie tylko w doniczkach polskich mieszkań, ale również na ich ścianach. Coraz częściej występują także jako motywy ozdobne na poduszkach, zasłonach czy pościelach. Charakterystyczny kształt ich liści pozwala projektantom na tworzenie interesujących wzorów tapet, które łatwo dopasować do rozmaitych stylów aranżacyjnych.

  Tapeta Clarke & Clarke Colony MONKEY BUSINESS W0083/03 Tapeta Eijffinger Reflect 378013

  Tapety mogą być bardzo różnorodne w swojej formie. Motyw liści monstery można przedstawiać w formie realistycznej, ale równie często designerzy decydują się na jego przetworzenie, przedstawiając monsterę w sposób bardziej abstrakcyjny bądź rysunkowy. Charakterystyczne, sercowate liście tej rośliny, zapewnia artystom nieskończone możliwości. Dzięki temu motyw ten można dopasować do każdego wnętrza. Monstera nie zawsze występuje też sama - tapety często wykorzystują jednocześnie inne motywy tropikalne, takie jak liście palmowe.

  Liście monstery - zielone, szare, czarne, białe  Zróżnicowana może być również kolorystyka liści tej rośliny. Choć większość tapet z motywem monstery utrzymana jest w rozmaitych odcieniach zielonego, to można znaleźć również wiele propozycji, w których dominuje czarny, szary lub biały. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, utrzymanych w stonowanej kolorystyce wnętrzach. Z drugiej strony, zielone liście monstery będą również doskonale komponować się z popularnym we współczesnych stylizacjach szarym betonem.

  Fototapeta Wall & Deco WET SYSTEM 2016 Conservatory CN1601 apeta Eco 1718 WHITE LIGHT

  Interesującą propozycją do wnętrz w stylu vintage mogą okazać się tapety, na których sposób przedstawienia monstery nawiązuje do starych rycin z książek biologicznych. Takie rozwiązanie doda pomieszczeniu klimatu, nadal wprowadzając tropikalny motyw.

  Tapety w liście monstery to interesujące rozwiązanie, które potrafi wnieść życie i charakter w każde pomieszczenie, dlatego warto rozważyć je podczas aranżowania swojego wnętrza.

2017-11-14 09:56:00